Facebook Pth-poznan.Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Poznaniu
Pth-poznan
Pth-poznan

Polskie Towarzystwo Historyczne

Oddział w Poznaniu

Polskie Towarzystwo Historyczne w Poznaniu

Wykład otwarty: Stanisław Bareja. Jego czasy i filmy

26 marca 2023
Zapraszamy na wykład otwarty poznańskiego oddziału PTH, pt. Stanisław Bareja. Jego czasy i filmy, który wygłosi prof. dr hab. Dorota Skotarczak. Wykład o tytule identycznym co wydana niedawno książka naszej Prelegentki odbędzie się 4 kwietnia 2023 r. o godz. 16.00 w sali 1.44 Collegium Historicum UAM w kampusie Morasko. 
 
Dorota Skotarczak, prof. dr hab., kierownik Pracowni Historii Wizualnej w Instytucie Historii UAM. Zajmuje się historią wizualną, historią kultury, kulturą PRL. Autorka ok. 170 publikacji w tym książek: Od Astaire'a do Travolty. Amerykański musical filmowy w kontekście historii Stanów Zjednoczonych 1927-1979, Poznań 1996; Historia amerykańskiego musicalu filmowego, Wrocław 2002; Obraz społeczeństwa PRL w komedii filmowej, Poznań 2004; Historia wizualna, Poznań 2012, 2013; Otwierać, milicja! O powieści kryminalnej w PRL, Szczecin-Warszawa 2019, Stanisław Bareja. Jego czasy i filmy, Łódź 2022.
 

Kontakt:

Polskie Towarzystwo Historyczne
Oddział w Poznaniu
ul. Uniwersytetu Poznańskiego 7
61-614 Poznań
kontakt@pth-poznan.net.pl
 

Polskie Towarzystwo Historyczne - Oddział w Poznaniu zrzesza historyków i pasjonatów historii z Wielkopolski oraz zajmuje się promowaniem historii.

Znajdź nas na Facebooku:

W kilku słowach o PTH - oddział w Poznaniu

Przydatne informacje

Najbliższy wykład odbędzie się:

25 stycznia 2024 roku – w sali dziekańskiej Collegium Historicum UAM, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 7, o godz. 17.30.

prof. Volker Zimmermann, Prowincja Poznańska jako ostoja przestępczości? O kryminalizacji polskiej ludności w Prusach i Cesarstwie Niemieckim w długim wieku XIX.

© 2018 PTH Oddział w Poznaniu. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: kapary.com