Facebook Pth-poznan.Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Poznaniu
Pth-poznan
Pth-poznan

Polskie Towarzystwo Historyczne

Oddział w Poznaniu

Polskie Towarzystwo Historyczne w Poznaniu

Wykład otwarty: Herstoria to nie historia. Epistemologiczne konsekwencje konceptualizacji przeszłości z perspektywy płci

13 listopada 2023

Szanowni Państwo,

 

Polskie Towarzystwo Historyczne oddz. w Poznaniu serrdecznie zaprasza na wykład otwarty pt. Herstoria to nie historia. Epistemologiczne konsekwencje konceptualizacji przeszłości z perspektywy płci, który wygłosi dr hab. Dobrochna Kałwa (Uniwersytet Warszawski). 

 

Wykład odbędzie się 15 listopada 2023 r. (środa) w sali 1.63 (sala dziekańska) o godz. 12.30. 

 

W piątek, 17.11, zapraszamy na seminarium otwarte: Usłyszeć, zrozumieć, nie zawłaszczyć. O dylematach historyczki ludowej historii kobiet

 

*** 

Dobrochna KAŁWA – historyczka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, od 2012 pracuje na Wydziale Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Naukowo zajmuje się kulturową historią kobiet, metodologią badań historycznych oraz historią mówioną. Członkini redakcji „Aspasia. The International Yearbook of Central, Eastern, and Southeastern European Women’s and Gender History”, „Women’s History Review“. Autorka i współautorka książek i artykułów naukowych, m.in. Kobieta aktywna w Polsce międzywojennej. Dylematy środowisk kobiecych, „Migration als Ressource: Zur Pendelmigration polnischer Frauen in Privathaushalte der Bundesrepublik”, „Obyczaje w Polsce. Od średniowiecza do czasów współczesnych”, „From mentalities to anthropological history. Theory and methods”.  

 

Serdecznie zapraszamy! 

 

prof. UAM dr hab. Katarzyna Balbuza 

 

Organizacja: prof. UAM. dr hab. Maria Solarska

 

Kontakt:

Polskie Towarzystwo Historyczne
Oddział w Poznaniu
ul. Uniwersytetu Poznańskiego 7
61-614 Poznań
kontakt@pth-poznan.net.pl
 

Polskie Towarzystwo Historyczne - Oddział w Poznaniu zrzesza historyków i pasjonatów historii z Wielkopolski oraz zajmuje się promowaniem historii.

Znajdź nas na Facebooku:

W kilku słowach o PTH - oddział w Poznaniu

Przydatne informacje

Najbliższy wykład odbędzie się:

25 stycznia 2024 roku – w sali dziekańskiej Collegium Historicum UAM, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 7, o godz. 17.30.

prof. Volker Zimmermann, Prowincja Poznańska jako ostoja przestępczości? O kryminalizacji polskiej ludności w Prusach i Cesarstwie Niemieckim w długim wieku XIX.

© 2018 PTH Oddział w Poznaniu. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: kapary.com